İspanya, Alicante Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim Üyesi Prof. Javier Sanchez Merina Fakültemizde Eğitim Verdi
18 Nisan 2012 – 14:56 | Yorum Yok

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı tarafından İspanya, Alicante Üniversitesi, Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Javier Sanchez Merina ile kurulan  işbirliği sonucunda  13-14 Nisan 2012 tarihlerinde  fakültemizde bir çalışma gerçekleştirildi. Mimarlık Bölümü öğrencileri ile yapılan çalışma“ Mimarlık …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » İç Mimarlık

İç Mimar Metin Kâşo, Doğuş Üniversitesi’nde

Gönderen: Tarih: 13 Nisan 2012 – 14:13Yorum Yok

İç Mimar ve Tasarımcı Metin Kâşo, üniversitemizde öğrencilerimizle bir araya geldi. “Bevery Hills’te Bir Ev Deneyimi” isimli konferansta Kâşo, Amerikan girişimci ve hayırsever Alfred Mann’ın kızı Cassandra Mann’ın Beverly Hills, California’daki evini tasarlama evresini bizlerle paylaştı.

Oldukça keyifli geçen ve sadece mobilya  içeriğine  bağlı kalınmayan sunumda Kâşo,  değişik tasarım evrelerinde mobilyalarla birlikte  kullanılan ev objeleri, gazete haber ve reklamları, ünlü  aktör ve sanatçıları da gündeme getirerek bizleri yakın geçmişte keyifli bir yolculuğa çıkardı.

1999 Chicago Decorex Dünya Mobilya Fuarı’nda “Bütün Dallarda En İyi”, 2000 Londra Decorex’te “Mükemmel” ödüllerine layık görülen Metin Kâşo, okul, iş ve hayat arkadaşı iç mimar Pervin Kurbanzade Kâşo ile birlikte Levent mağazalarında tasarım çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca, Kâşo’nun 1999 Chicago Decorex’te o yıl “Dünyanın En İyi Koltuğu” seçilen tasarımı, fakültemizin bahar şenliği kapsamında  kral ve kraliçeye ödül olarak verilecektir.

Print Friendly

Yorum bırakın!

Yorumunuzu aşağıya yazın, veya geri izleme ile kendi sitenizden takip edin. Aynı zamanda bu yorumlara üye olabilirsiniz via RSS.

Yorum yaparken lütfen konudan sapmayın.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Burası Gravatar uyumlu bir sitedir. Globalce tanımlanan avatarınızı almak için, üye olun: Gravatar.